Wybierz idealny kamień dla siebie!

 

   NOC KAIRU - kamień spokoju i harmonii. 

 

Określany kamieniem czarnoksiężników jest kwintesencją elegancji i stylu. Kamienie te to jedne z najlepszych ”odpędzaczy” zmęczenia i ”poprawiaczy” nastroju, pomagają w do wartościowaniu swojej osoby."

Właściwości:

  • kamień szczęścia, generator energii;
  • wzmaga opanowanie, daje energię, stabilizuje emocje;
  • pomaga w depresji, artretyzmie, reumatyzmie i innych stanach bólowych, łagodzi niepokój i stany zapalne;
  • kamień wiedzy i nauki, pomaga zauważać światełko w ciemności i sięgać gwiazd.
 
 
 
 

   AGAT – kamień sukcesu

Nazwa pochodzi od rzeki Achates (dzisiejsza nazwa Dirillo) na południu Sycylii we Włoszech, gdzie Agaty wydobywano już od starożytności.

Kamienie te pomocne są w leczeniu układu pokarmowego, wrzodów żołądka, kobiecych dolegliwości czy bezpłodności. Agaty mają wpływ również na naszą psychikę. Pomagają wzmocnić szacunek do samego siebie, zharmonizować emocje, uwolnić od stresu, uwolnić energię i potencjał, które w nas drzemią, ułatwiają podejmowanie wyzwań i odkrywanie samego siebie. Zapewnia ochronę, bardzo mocno podnosi energię życiową, dodaje pewności siebie, rozbudza mądrość wewnętrzną i pomaga odkryć naturalne talenty. Dobry kamień dla rodzin aby żyły w zgodzie.

Agat czarny pomaga w opanowaniu samotności, strachu i w pokonaniu własnych wad, dodaje odwagi i wzmacnia siły przetrwania w trudnych czasach.

 

 

   LABRADORYT – kamień odwagi

 

Uważany jest za kamień przynoszący ulgę przy stanach niepokoju, beznadziejności i depresji, zastępując je entuzjazmem, wiarą w siebie i inspiracją. Pozwala pozbyć się uczucia strachu i niepewności wzmacniając wiarę w siebie i ufność do Wszechświata. Labradoryt łączy w sobie energię zarówno Słońca, jak i Księżyca, co czyni z niego skuteczny kamień energetyczny.

Osoby cierpiące na reumatyzm i artretyzm mogą czerpać korzyści z uzdrawiających mocy Labradorytu. Równoważy gospodarkę hormonalną organizmu, jak również jest pomocny przy przeziębieniach, niskim ciśnieniu krwi i reumatyzmie. Pomaga oczyścić ciało z toksyn i spowolnić proces starzenia się.

Pielęgnacja i środki ostrożności: Labradoryt należy myć w letniej wodzie a raz na kilka tygodni umieścić w nasłonecznionym miejscu w celu naładowania energią słoneczną. W ten sposób odzyska swój blask i właściwości. Uwaga! Labradoryt jest kruchy i wrażliwy na gwałtowne zmiany temperatury.